Support and counselling via: Tel: +49(0)89-1890846-0
Mo to Th from 09:00 to 17:00
Fr from 09:00 to 15:00
Para el dispositivo de frecuencia Trikombin
479,00 €* 699,00 €* (ahorro del 31.47%)
1x AR-chipcard2x resonance plates2x plate cable for resonance plate1x pair handelectrodes1x ampule set AR
Ab sofort im empfohlenen und günstigen Bundle erhältlich!Die Chipcard SEH für den Diamond Shield Zapper zusammen mit dem beliebten Mannayan Mannasicht+ und unserem neuen Augentrainer: der Lochrasterbrille (erhältlich in drei verschiedenen Modellen). Gesamtwert der drei Produkte 71,30 € - jetzt für nur 60,- €!
60,00 €* 71,30 €* (ahorro del 15.85%)
E-Blocker Car – The solution for on the go and in carThe load from electrosmog is constantly increasing not only in electric vehicles, but also in all modern cars. This is due to the increasing networking of vehicles and the integration of more and more assistance systems. In current vehicle models, up to 8 kilometers of cable and more than 100 control units are installed. This leads to a significant increase in the electromagnetic pollution for the occupants. Numerous studies have now shown that the body is under constant stress just by being in the car. This is where the new E-Blocker Car comes into play as a solution. It works on the same principle as our proven E-Blocker plugs and amulets, using the strong radiating fields of the center console to neutralize the interference in the vehicle.The E-Blocker Car is ideal for placing in the center console storage or anywhere else with a high density of electronics. You can also place it on your cell phone. The special carrier materials inside the device, in combination with the electromagnetic field of the cell phone or other devices, only generate destructive interference, which weakens the disturbing electrosmog frequencies. Frequency peaks are reduced, and sensitive people immediately feel relief. You can also use the E-Blocker Car when traveling, for example by placing it on the bedside table next to a cell phone.For electrosensitive people, this is a real breakthrough! The E-Blocker Car works according to the principles of classical bioresonance. Stressful frequencies, such as those caused by Wi-Fi or mobile networks, are inverted so that sensitive people feel less of a load directly.Whether you are on the road with your cell phone, commuting in your car or in situations where you are surrounded by a lot of electronics, the E-Blocker Car is ocker Car is the ideal companion for anyone who is looking for protection from electrosmog on the go.We offer different versions of the E-Blocker Car, which are specially designed for electric cars or modern combustion cars. Like all of our products, the E-Blocker Car can be updated so that it is always at the latest technological standard.. Unlimited Version incl. Lifetime-Update - Why should you upgrade regularly? The various interference frequencies (loads) currently stored on our device were taken from the current environment using a specially designed antenna. However, since new loads are constantly being added (the most recent example is probably the debate regarding the upcoming 5G network), it is necessary to update your device from time to time when new technologies come onto the market to ensure comprehensive protection. For more information and to find out when exactly an update is worthwhile for you, please feel free to contact your advisor at any time. You can send E-Blocker Car in for a free update once a year, with only the shipping costs to be covered.
399,90 €* 448,00 €* (ahorro del 10.74%)
DDZap-Start-PackWenn Sie je davon geträumt haben eine eigene kleine Bioresonanzstation zu besitzen, dann ist JETZT der richtige Zeitpunkt dafür!Mit diesem Bundle erhalten Sie (Lieferumfang):DDZap - Deep Discharge Zap (OHNE Zapper)DDZap Transportkoffer 2x Anschlusskabel schwarz2x Becherglas (100 ml)1x MineralVit Gold (10 ml)DDZ Chipcard Standard (BSC/TMU/PVI)Zusätzlich:FraktalverstärkerAbgreifer Set (Abgreifer + Abgreifer Kabel)39 Ampullensetsalle dazugehörigen Chipcards (SIT, MEB, ANA, IAL)JETZT im Preisvorteil von 5.172,96 € statt 7.323,20 € Gesamtersparnis: 2.150,24€ -29,36%Sichern Sie sich jetzt Ihre Preisvorteile. Dieses Angebot ist nur bis zum 31.10.2026 gültig! ACHTUNG! Im Lieferumfang nicht enthalten, aber für den Gebrauch des DDZap zwingend notwendig:ein beliebiger Diamond Shield Zapper (Diamond Shield IE, Crystal, Professional) Die nächste Generation der Bioresonanz Zapper- und Bioresonanz-Technologie der nächsten Generation Neue Deep Discharge Technologie Harmonisierung durch Mikroströme einfachste Bedienung (Chipkarte einlegen – Start drücken – los geht’s!) Bioresonanz-Funktionen (Invertierung der Informationen) patentierte Erdung patentierte Harmonikalische Frequenzverhältnisse Tesla-Technologie verstärkt durch 1200 Fraktale Herstellung von individuellen Tropfen kompatibel mit allen Diamond Shield Zappern optionales bioenergetisches Testen mit einem Abgreifer Der Diamond Shield Zapper hat als einziger Zapper eine patentierte Erdung. Ohne Erdung bilden sich bei der Zapper-Anwendung nachweislich Radikale, die den Körper schädigen können. Der Deep Discharge Zap hat als erster eine völlig neue Technologie, die durch eine spezielle schwere Legierung die Erdung verstärkt, um Belastungen sehr tief im Gewebe herauszulösen. Das wirkt umfassender als die übliche Bioresonanz und unterstützt zusätzlich den Effekt des Fraktal-Verstärkers.Die Harmonikalische Frequenzanwendung umfasst Frequenz-Bereiche, die in einem harmonikalischen musikalischen Verhältnis zueinander stehen und dadurch eine optimale Anwendung entfalten. Der eingebaute Fraktal-Verstärker bewirkt, dass die Informationen bis zu 800 % tiefer in den Organismus eingeführt werden. Die 1200 Fraktale erzeugen Wirbel, die spiralförmig in die Akupunkturpunkte eindringen.
5.172,96 €* 7.323,20 €* (ahorro del 29.36%)
DDZap-All-inclusive-Pack Wenn Sie je davon geträumt haben eine eigene kleine Bioresonanzstation zu besitzen, dann ist JETZT der richtige Zeitpunkt dafür! Mit diesem Bundle erhalten Sie (Lieferumfang):DDZapTransportkoffer2x Anschlusskabel schwarzDiamond Shield Fraktal-VerstärkerDiamond Shield Professional ZapperDDZ Chipcard Standard (BSC/TMU/PVI)2x Becherglas (100 ml)2x Handelektrode Edelstahl (groß)Chipkarte TOP 121 DSDoppelkabel für Diamond ShieldBuch: Frequenzfibel II von Alan E. BaklayanAkku (9 Volt Block)Ladegerät für (9 Volt Akku)ErdungskabelKlebeelektroden TENS mit Anschlußkabel3x Master Chipkarte Universal (leer)Steckdosenprüfer1x MineralVit Gold (10 ml)Zusätzlich:39 DDZap-Ampullensetsalle dazugehörigen Chipcards (SIT, MEB, ANA, IAL) JETZT im Preisvorteil von 5.484,96 € statt 7.635,20 € Gesamtersparnis: 2.150,24€ -28,16%Sichern Sie sich jetzt Ihre Preisvorteile. Dieses Angebot ist nur bis zum 31.10.2026 gültig! Achtung im Lieferumfang nicht vorhanden, aber für den Gebrauch der Ampullen zwingend notwendig:Abgreifer für AmpullenAbgreifer KabelDie nächste Generation der Bioresonanz Die nächste Generation der BioresonanzZapper- und Bioresonanz-Technologie der nächsten Generation Neue Deep Discharge Technologie Harmonisierung durch Mikroströme einfachste Bedienung (Chipkarte einlegen – Start drücken – los geht’s!) Bioresonanz-Funktionen (Invertierung der Informationen) patentierte Erdung patentierte Harmonikalische Frequenzverhältnisse Tesla-Technologie verstärkt durch 1200 Fraktale Herstellung von individuellen Tropfen kompatibel mit allen Diamond Shield Zappern optionales bioenergetisches Testen mit einem Abgreifer Der Diamond Shield Zapper hat als einziger Zapper eine patentierte Erdung. Ohne Erdung bilden sich bei der Zapper-Anwendung nachweislich Radikale, die den Körper schädigen können. Der Deep Discharge Zap hat als erster eine völlig neue Technologie, die durch eine spezielle schwere Legierung die Erdung verstärkt, um Belastungen sehr tief im Gewebe herauszulösen. Das wirkt umfassender als die übliche Bioresonanz und unterstützt zusätzlich den Effekt des Fraktal-Verstärkers. Die Harmonikalische Frequenzanwendung umfasst Frequenz-Bereiche, die in einem harmonikalischen musikalischen Verhältnis zueinander stehen und dadurch eine optimale Anwendung entfalten. Der eingebaute Fraktal-Verstärker bewirkt, dass die Informationen bis zu 800 % tiefer in den Organismus eingeführt werden. Die 1200 Fraktale erzeugen Wirbel, die spiralförmig in die Akupunkturpunkte eindringen.
5.484,96 €* 7.635,20 €* (ahorro del 28.16%)
E-Blocker Car – The solution for on the go and in carThe load from electrosmog is constantly increasing not only in electric vehicles, but also in all modern cars. This is due to the increasing networking of vehicles and the integration of more and more assistance systems. In current vehicle models, up to 8 kilometers of cable and more than 100 control units are installed. This leads to a significant increase in the electromagnetic pollution for the occupants. Numerous studies have now shown that the body is under constant stress just by being in the car. This is where the new E-Blocker Car comes into play as a solution. It works on the same principle as our proven E-Blocker plugs and amulets, using the strong radiating fields of the center console to neutralize the interference in the vehicle.The E-Blocker Car is ideal for placing in the center console storage or anywhere else with a high density of electronics. You can also place it on your cell phone. The special carrier materials inside the device, in combination with the electromagnetic field of the cell phone or other devices, only generate destructive interference, which weakens the disturbing electrosmog frequencies. Frequency peaks are reduced, and sensitive people immediately feel relief. You can also use the E-Blocker Car when traveling, for example by placing it on the bedside table next to a cell phone.For electrosensitive people, this is a real breakthrough! The E-Blocker Car works according to the principles of classical bioresonance. Stressful frequencies, such as those caused by Wi-Fi or mobile networks, are inverted so that sensitive people feel less of a load directly.Whether you are on the road with your cell phone, commuting in your car or in situations where you are surrounded by a lot of electronics, the E-Blocker Car is ocker Car is the ideal companion for anyone who is looking for protection from electrosmog on the go.We offer different versions of the E-Blocker Car, which are specially designed for electric cars or modern combustion cars. Like all of our products, the E-Blocker Car can be updated so that it is always at the latest technological standard.. Unlimited Version incl. Lifetime-Update - Why should you upgrade regularly? The various interference frequencies (loads) currently stored on our device were taken from the current environment using a specially designed antenna. However, since new loads are constantly being added (the most recent example is probably the debate regarding the upcoming 5G network), it is necessary to update your device from time to time when new technologies come onto the market to ensure comprehensive protection. For more information and to find out when exactly an update is worthwhile for you, please feel free to contact your advisor at any time. You can send E-Blocker Car in for a free update once a year, with only the shipping costs to be covered.
419,90 €* 473,90 €* (ahorro del 11.39%)
1x Mannayan Koriander1x Bärlauch (bear leek)1x NutraMedix Algas1x NutraMedix Binder PLUS
109,90 €* 133,80 €* (ahorro del 17.86%)
El paquete Derma-Clean- preparaciones combinadas según la Dra. Clark Derma-Clean Juglandis extra La preparación de la combinación de las tres plantas según la Dra. Hulda Clark Extracto de: Nogal (Juglans regia linne) Ajenjo (Artemisia absinthium) Clavel (Syzygium aromaticum) Derma-Clean L extra Preparación de la combinación (líquida) Extracto de: Hierba de alcachofa Planta entera de diente de león Cardo Lácteo Fruta Hojas de menta Hojas de salvia Derma-Clean N extra Tintura de hierbas renales - preparación de combinación según Clark Extracto de:Hierbas de vara de oro (Solidago) Hojas de oso (Arctostaphylos uva-ursi) Hojas de ortosifón Cola de caballo (Equisetum) Adecuado para: Vegetarianos, veganos Garantizado libre de:Gluten, productos lácteos (lactosa), conservantes, colorantes, aromas artificiales, ingeniería genética Consumo recomendado: Se recomienda 1 cucharadita con 200 ml de agua de 2 a 3 veces por día o como lo indique el terapeuta con suficiente líquido. No es apto para mujeres embarazadas o en período de lactancia. En general, una sola botella de esta preparación es suficiente. No exceda la ingesta diaria recomendada. Los complementos alimenticios no deben utilizarse como sustituto de una dieta equilibrada y variada. Mantener fuera del alcance de los niños pequeños. Almacenar lejos de la luz, fresco y seco. No consumir si falta la banda de cierre.
Contenido: 1.5 Liter (275,00 € / 5 Liter)
82,50 €* 118,50 €* (ahorro del 30.38%)
¿Qué es el Mannayan Amino? El Mannayan Amino consiste en los ocho aminoácidos esenciales para los humanos en una composición que es óptima para su utilización. Son todos naturales, de origen puramente vegetal y están disponibles en forma libre y cristalina. El cuerpo no puede producir estos ocho aminoácidos por sí mismo y por lo tanto deben ser suministrados desde el exterior. Ingredientes:L-leucina, L-valina, L-isoleucina, L-lisina, L-fenilalanina, L-treonina, L-metionina, L-triptófano Garantizado libre de: Conservantes, sabores y colorantes artificiales. Sin ayuda de ingeniería genética. Adecuado para: Adecuado para alérgicos, vegetarianos, veganos y personas sensibles a la cándida. Consumo recomendado: 10 comprimidos (2 x 5 comprimidos) diarias o según las instrucciones del terapeuta con suficiente líquido. No exceda la ingesta diaria recomendada. Los complementos alimenticios no deben utilizarse como sustituto de una dieta equilibrada y variada. Mantener fuera del alcance de los niños pequeños. Almacenar lejos de la luz, en un lugar fresco y seco. No consumir si falta la banda de cierre.
Contenido: 0.12 Kilogramm (373,33 € / 1 Kilogramm)
Ingredientes: Oligofructosa, polvo de cáscaras de psilio (Psyllium), polvo de espirulina, polvo de remolacha, extracto de acerola (17%) (contiene vitamina C), cáscara de limón (molida), aerosil 200 (ácido silícico), ácido ascórbico, aroma de anís, aroma de menta (idéntico al natural), bromelina 1200 GDU/g, cultivos bacterianos (Bacterium Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum), papaína 35.000 USP E/mg, Excipientes: celulosa microcristalina, ludipress (aglutinante), celulosa vegetal Garantizado libre de: Gluten, conservantes, colorantes, sabores artificiales y/o ingeniería genética Consumo recomendado: Tomar 3 comprimidos masticables diariamente o según las instrucciones del terapeuta con suficiente líquido. No exceder la ingesta diaria recomendada. Los complementos alimenticios no deben utilizarse como sustituto de una dieta equilibrada y variada. Mantener fuera del alcance de los niños pequeños. Almacenar lejos de la luz, en un lugar fresco y seco. No consumir si falta la banda de cierre.
Contenido: 0.18 Kilogramm (40,56 € / 1 Kilogramm)
7,30 €* 29,50 €* (ahorro del 75.25%)
¿Qué es la Mannayan Flor? La Mannayan Flor contiene ocho cultivos de bacterias estables en el jugo gástrico. Las bacterias del ácido láctico, como el Lactobacillus acidophilus o el rhamnosus, pueden descomponer los hidratos de carbono y formar ácidos orgánicos (por ejemplo, el ácido láctico). De esta manera regulan el valor del pH en el intestino delgado. Ingredientes: Cultivos bacterianos (Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium longum, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium breve, Lactobacillus casei, Lactobacillus salivarius, Lactobacillus plantarum), Excipientes: Celulosa microcristalina, hidroxipropilmetilcelulosa (cubierta de la cápsula), estearato de magnesio, dióxido de silicioGarantizado libre de: Trigo, gluten, soja, productos lácteos (lactosa), pescado, abadejo, cacahuetes, huevos, conservantes, colorantes, sabores artificiales y/o ingeniería genética Consumo recomendado: 1 - 2 cápsulas diarias antes de las comidas o según lo aconsejado por el terapeuta con suficiente líquido. No exceda la dosis diaria recomendada. Los complementos alimenticios no deben utilizarse como sustituto de una dieta equilibrada y variada. Mantener fuera del alcance de los niños pequeños. Almacenar lejos de la luz, en un lugar fresco y seco. No consumir si falta la banda de cierre.
Contenido: 0.024 Kilogramm (2.079,17 € / 1 Kilogramm)
from NutraMedix Ltd60 mlNutra BBS is a highly bioactive plant extract that combines the valuable properties of four traditional medicinal plants: elecampane root, jalap root, blackberry leaves and mulateiro bark.Ingredients:Nutra-BBS (60 ml): extract of elecampane root (Inula helenium), jalapa root (Ipomoea purga), blackberry leaves (Rubus fruticosus) and capirona bark (Calycophyllum spruceanum) Other ingredients: Mineral water, extracting agent ethanol (20-24%)Application:Dissolve 2 x daily about 30 min before meals 2 - 60 drops in water, wait about one minute and take. Start with 2 drops and increase the dose by a further drop each time you take it, up to 2 x 60 drops daily. Not a substitute for a healthy and balanced diet. Do not use during pregnancy or breastfeeding. Discontinue use if side effects occur. Can be ideally combined with Nutra-BRL and Nutra-BRT. Keep out of reach of children at room temperature.
Contenido: 0.06 Liter (700,00 € / 1 Liter)
42,00 €* 60,00 €* (ahorro del 30%)
Abverkauf! Mindesthaltbarkeitsdatum: 10/2026von NutraMedix Ltd 60 ml Nutra BRT vereint zwei kraftvolle Pflanzenextrakte, die auf traditionellen Heilpflanzen beruhen: Die Houttuynia cordata(Houttuynia NutraMedix) und die Campsiandra angustifolia (Cumanda NutraMedix). Beide Pflanzen werden in ihrer Heimat sehr geschätzt und mit verschiedenen positiven Effekten in Verbindung gebracht.Zutaten: Campsiandra angustifolia bark extract (Campsiandra Rinden-Extrakt) Houttuynia leaf extract (Molchschwanz Blatt-Extrakt) Weitere Bestandteile: Mineralwasser, Auszugsmittel Ethanol (20-24%)Anwendung:2 x täglich rund 30 min vor den Mahlzeiten 2 - 60 Tropfen in Wasser auflösen, etwa eine Minute warten und einnehmen. Beginnen Sie mit 2 Tropfen und steigern Sie die Dosis bei jeder weiteren Einnahme um zwei weitere Tropfen, bis zu einer Dosierung von 2 x 60 Tropfen täglich. Kein Ersatz für eine gesunde und ausgewogene Ernährung. Nicht während der Schwangerschaft oder Stillzeit anwenden. Bei Auftreten von Nebenwirkungen die Einnahme beenden. Ideal kombinierbar mit Nutra-BBSundNutra-BRL Außer Reichweite von Kindern bei Zimmertemperatur aufbewahren. Bitte beachten Sie, dass dies kein Nahrungsergänzungsmittel ist, sondern ein Pflanzenextrakt.
Contenido: 0.06 Liter (700,00 € / 1 Liter)
42,00 €* 60,00 €* (ahorro del 30%)
!Ambos productos están disponibles como un pack! Precio original 32€ + 34,95 € = 66,50. ¡Precio promocional por sólo 56€ !1 botella de extracto de Samento + 1 botella de Banderol 30 ml cada unade NutraMedix Ltd. Samento Libre de TOA Ingredientes: Extracto de uña de gato de Perú con etanol. Garantizado 100% libre de alcaloides oxindólicos tetracíclicos. Contenido de alcohol: 22 Vol. Contenido 30ml Consumo recomendado: Añadir 1-20 gotas a medio vaso de agua tres veces al día y dejar reposar un minuto. Máximo 60 gotas por día. Mantener bien cerrado a 15-25°. Mantener fuera del alcance de los niños. Nota: No exceda la dosis máxima diaria recomendada. Un complemento alimenticio no es un sustituto de una dieta equilibrada, pero es útil como suplemento. Mantener fuera del alcance de los niños. Detener el consumo si se producen efectos secundarios. Mantener fuera del alcance de los niños a temperatura ambiente.Banderol Extracto líquido de la corteza de Otoba, una planta de nuez moscada, Ingredientes: Extracto de corteza de Banderol, agua mineral, etanol (20-24%)Consumo recomendado:Agitar bien antes de usarla. Añadir de 1 a 30 gotas a 120 ml de agua y esperar un minuto antes de beberla. Comenzar con una gota 2 veces al día (30 minutos antes de las comidas) y aumentar lentamente la cantidad hasta 30 gotas 2 veces al día, o según lo recomendado. Nota: No exceda la dosis máxima diaria recomendada. Un complemento alimenticio no es un sustituto de una dieta equilibrada, pero es útil como suplemento. No lo use durante el embarazo y la lactancia. Detener el consumo si se producen efectos secundarios. Mantener fuera del alcance de los niños a temperatura ambiente.
Contenido: 0.06 Liter (1.083,33 € / 1 Liter)
65,00 €* 88,00 €* (ahorro del 26.14%)
!Ambos productos están disponibles como un pack!Precio original 32€ + 34,95 € = 66,50. ¡Precio promocional por sólo 56€ ! 1 botella de extracto de Samento + 1 botella de Banderol 60 ml cada unade NutraMedix Ltd. Samento Libre de TOA Ingredientes: Extracto de uña de gato de Perú con etanol. Garantizado 100% libre de alcaloides oxindólicos tetracíclicos. Contenido de alcohol: 22 Vol. Contenido 30ml Consumo recomendado: Añadir 1-20 gotas a medio vaso de agua tres veces al día y dejar reposar un minuto. Máximo 60 gotas por día. Mantener bien cerrado a 15-25°. Mantener fuera del alcance de los niños. Nota: No exceda la dosis máxima diaria recomendada. Un complemento alimenticio no es un sustituto de una dieta equilibrada, pero es útil como suplemento. Mantener fuera del alcance de los niños. Detener el consumo si se producen efectos secundarios. Mantener fuera del alcance de los niños a temperatura ambiente.Banderol Extracto líquido de la corteza de Otoba, una planta de nuez moscada, Ingredientes: Extracto de corteza de Banderol, agua mineral, etanol (20-24%) Consumo recomendado:Agitar bien antes de usarla. Añadir de 1 a 30 gotas a 120 ml de agua y esperar un minuto antes de beberla. Comenzar con una gota 2 veces al día (30 minutos antes de las comidas) y aumentar lentamente la cantidad hasta 30 gotas 2 veces al día, o según lo recomendado. Nota: No exceda la dosis máxima diaria recomendada. Un complemento alimenticio no es un sustituto de una dieta equilibrada, pero es útil como suplemento. No lo use durante el embarazo y la lactancia. Detener el consumo si se producen efectos secundarios. Mantener fuera del alcance de los niños a temperatura ambiente.
Contenido: 0.12 Liter (875,00 € / 1 Liter)
105,00 €* 110,05 €* (ahorro del 4.59%)